Cristoiu il da in judecata pe Nistorescu pentru calomnie
by Ancheteonline July 8, 2011 3 commentsIon Cristoiu a anuntat ca-l da in judecata pe Cornel Nistorescu pentru ca acceptat publicarea unor comentarii injurioase la adresa lui pe forumul site-ului cotidianul.ro. “În urma injuraturilor şi calomniilor lasate cu buna stiinta sa apara pe site-ul Cotidianul la adresa mea, l-am dat in judecata pe Cornel Nistorescu, cerand despagubiri de 500 milioane lei (vechi). Poate ca procesul il va invata minte pe Cornel Nistorescu sa nu mai foloseasca trucul de a lasa sa apara pe site-ul Cotidianului fel de fel de mizerii despre dusmanii sai din presa şi din politică in timp ce orice postare critica la adresa sa e cenzurata drastic”, anunță Ion Cristoiu într-un text publicat azi pe reportervirtual.ro. Anterior, Cristoiu ii transmisese un avertisment lui Nistorescu in care-l anunţa de intenţia de a-l chema in instanta daca mai permite publicarea comentariilor calomnioase pe site-ul pe care-l conduce.
3 Comments so far
Jump into a conversationsalut initiativa domnului cristoiu
Cristoiu n-are nicio sansa in fata specimenului Nistorescu.
Vantu a batjocorit cateva sute de mii de oameni si n-a patit nimic.
Crede Cristoiu ca cineva il va ppedepsi pe Nistorescu pt o pagina de internet in care fiecare debil e liber sa injure pe cine doreste?
Asta e o problema nationala, nu doar a “Cotidianului”.
Daca s-ar interzice injuratura si calomnia in spatiul public, in cateva zile ar da faliment si iRealitatea si Antenele si JN si inca o gramada de fituici de propaganda (si de la unii si de la altii)