SIMONA HALEP a câştigat fără probleme cu 6-0 în faţa SERENEI WILLIAMS

by October 22, 2014 0 comments

SIMONA HALEP – SERENA WILLIAMS. Jucatoarea de tenis Simona Halep, locul 4 WTA, a invins-o pe Serena William, locul 1 WTA, scor 6-0, 6-2, in Singapore, la Turneul Campioanelor.

12:10 Simona isi castiga serviciul si mai are nevoie de un singur game pentru o victorie extraordinara. Scorul este 5-1 in setul doi. Serena amana finalul si isi castiga serviciul. Scorul este 5-2, iar Simona este la serviciu.

Romanca isi castiga serviciul si partida, la capatul unei performante excelente.

Este cel mai mare meci din viata mea“, a spus Simona, imediat dupa ce a obtinut victoria.

11:51 Serena Williams castiga primul game al partidei si scorul de 2-1 pentru Simona in al doilea set. Dupa o lupta stransa, Simona obtine avantaj si apoi punctul decisiv. Scorul este 3-1 pentru sportiva noastra.

Spectatorii striga “Simona! Simona! Simona”.

Simona a reusit al doilea break din setul doi si conduce cu 4-1.

11:41 Jucatoarele au revenit pe teren si Simona castiga si primul game din al doilea set. “Hai Simona“, s-a auzit din tribunele arenei din Singapore. Romanca si-a castigat si serviciul si conduce cu 2-0 in setul doi.

11:29 Al treilea break si Simona Halep conduce cu 5-0 in primul set al meciului de la Turneul Campioanelor. Simona castiga primul set al partidei fara probleme, cu 6-0, cu un joc ireprosabil.