Lista USL din Bucuresti pentru parlamentarele din decembrie

Lista USL din Bucuresti pentru parlamentarele din decembrie

by October 30, 2012 0 comments

Uniunea Social Liberala a înregistrat luni la BEM cele 40 de candidaturi pentru noul legislativ, iar printre numele celor de pe listă regăsim persoane cunoscute precum Călin-Popescu Tăriceanu și George Becali sau membrul trupei HI-Q, Mihai Sturzu, care candidează pentru un mandat de deputat. Redăm mai jos lista integrală și partidul din care fac parte candidații USL pentru alegerile parlamentare din decembrie 2012.
Camera Deputaților

Sectorul 1
Colegiul uninominal 1: Vlad Nistor (PNL)
Colegiul uninominal 2: Diana Tuşa (PNL)
Colegiul uninominal 3: Ludovic Orban (PNL)
Colegiul uninominal 4: Dan Tudorache (PSD)

Sectorul 2
Colegiul uninominal 5: Dumitru Popescu (UNPR)
Colegiul uninominal 6: Rodica Nassar (PSD)
Colegiul uninominal 7: Violeta Tudosie (PSD)
Colegiul uninominal 8: Octavian Bot (PNL)
Colegiul uninominal 9: Daniel Budurescu (PNL)

Sectorul 3
Colegiul uninominal 10: Florin Alexe (PNL)
Colegiul uninominal 11: Eugen Nicolăescu (PNL)
Colegiul uninominal 12: Raluca Ispir (PNL)
Colegiul uninominal 13: Ioan Vulpescu (PSD)
Colegiul uninominal 14: Gabriela Podaşcă (PSD)
Colegiul uninominal 15: Adrian-Alin Petrache (PSD)

Sectorul 4
Colegiul uninominal 16: Claudiu-Andrei Tănăsescu (PC)
Colegiul uninominal 17: Bogdan Diaconu (PSD)
Colegiul uninominal 18: Nicolae Bănicioiu (PSD)
Colegiul uninominal 19: Dinu Giurescu (PC)

Sectorul 5
Colegiul uninominal 20: Dumitru Chiriţă (PSD)
Colegiul uninominal 21: Georgian Pop (PSD)
Colegiul uninominal 22: Alina Gorghiu (PNL)
Colegiul uninominal 23: Oana Mizil (PSD)

Sectorul 6
Colegiul uninominal 24: Mihai Sturzu (PSD)
Colegiul uninominal 25: Gigi Becali (PNL)
Colegiul uninominal 26. Răzvan Mironescu (PNL)
Colegiul uninominal 27: Damian Florea (PC)
Colegiul uninominal 28: Ion Mihăilescu (PSD)

Senat
Sectorul 1
Colegiul uninominal 1: Titus Corlăţean (PSD)
Colegiul uninominal 2: Călin Popescu-Tăriceanu (PNL)

Sectorul 2
Colegiul uninominal 3: Gabriel Oprea (UNPR)
Colegiul uninominal 4: Dumitru Pelican (PC)

Sectorul 3
Colegiul uninominal 5: Daniel Barbu (PNL)
Colegiul uninominal 6: Ecaterina Andronescu (PSD)

Sectorul 4
Colegiul uninominal 7: Victor Ciorbea (PNL)
Colegiul uninominal 8: Dan Voiculescu (PC)

Sectorul 5
Colegiul uninominal 9: Cătălin Croitoru (PSD)
Colegiul uninominal 10: Florian Popa (PSD)

Sectorul 6
Colegiul uninominal 11: Corneliu Dobriţoiu (PNL)
Colegiul uninominal 12: Gabriel Mutu (PSD)

Facebook Comments

No Comments so far

Jump into a conversation

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Your data will be safe!Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.