Vasile Blaga: Daca Alianta Romania Dreapta va obtine 30%, va forma viitorul Guvern
by admin October 30, 2012 0 commentsPreşedintele PDL, Vasile Blaga, susţine că, dacă ARD va obţine un scor de 30% în alegerile parlamentare din decembrie, alianţa va reuşi să formeze o majoritate, el invocând “frământările din USL”. “Dacă ajungem la 30%, sunt sigur că vom putea forma o majoritate, uitaţi-vă la frământările din USL”, a spus Vasile Blaga, la un post de televiziune. De asemenea, preşedintele PDL a declarat că programul de guvernare al ARD cuprinde reducerea cotei unice de la 16% la 12%, precum şi mărirea salariului minim pe economie la 900 de lei în 2013 şi la 1.000 de lei începând cu 1 ianuarie 2014.
Vasile Blaga a mai afirmat că Traian Băsescu nu se va implica în campania electorală a democrat-liberalilor, dar că în calitatede preşedinte al ţării are “obligaţia” de a le spune românilor cum merg lucrurile în ţară.
“Dânsul nu candidează, deci e clar că nu se va implica în campania electorală. Dar cred că are şi obligaţia, i-a spus şi CC, de a arăta românilor cum merg treburile în ţară”, a spus liderul PDL.
No Comments so far
Jump into a conversationNo Comments Yet!
You can be the one to start a conversation.