
Șeful Poliției Orașului Lipova este rănit grav în urma accidentului din această dimineață
by webeditor February 28, 2025 0 commentsÎn această dimineață, în jurul orei 7:20, în orașul Lipova, a avut loc un eveniment rutier.
Din primele cercetări, impactul a avut loc între două autoturisme, la intersecția dintre Str. Valea Mare și D.N. 7., conduse de doi bărbați din Lipova, de 55, respectiv 36 de ani.
Ulterior impactului, șoferului de 55 de ani i s-a făcut rău, fiind resuscitat de echipajul medical de la fața locului.
A fost transportat la spital, în vederea evaluării stării sale și acordării de îngrijiri medicale de specialitate.
Testarea cu aparatele din dotare a șoferului de 36 de ani a indicat că acesta nu era sub influența alcoolului sau altor substanțe.
Bărbatul de 55 de ani urmează a fi testat la spital. Persoana accidentată este șeful Poliției Orașului Lipova, conform comunicatului Poliției Rutiere.
Polițiștii Serviciului Rutier continuă cercetările, pentru stabilirea cauzelor și împrejurărilor care au dus la producerea evenimentului rutier. lipovavirtuala.ro
Facebook Comments Box
No Comments so far
Jump into a conversationNo Comments Yet!
You can be the one to start a conversation.