Nicusor Constantinescu, adus cu targa la Curtea de Apel Bucuresti. A fost amendat pentru scandal in fata instantei

Nicusor Constantinescu, adus cu targa la Curtea de Apel Bucuresti. A fost amendat pentru scandal in fata instantei

Nicusor Constantinescu, adus cu targa la Curtea de Apel Bucuresti. A fost amendat pentru scandal in fata instantei

by June 2, 2016 0 comments

Preşedintele Consiliului Judeţean (CJ) Constanţa, Nicuşor Constantinescu, aflat în arest preventiv, a fost adus joi pe targa, cu o ambulanţă, la Curtea de Apel Bucureşti, unde se judecă dosarul în care este acuzat că a plătit 30 de milioane de lei din bugetul CJ pentru plantarea de perdele forestiere şi pentru alte proiecte care nu s-au realizat.

Baronul local a făcut un mega-scandal în sala de judecată. Acesta a fost amendat de patru ori, de fiecare dată cu câte 1.000 de lei, de către judecătorii de la Curtea de Apel Bucureşti, informează România Tv.

După scandalul pe care l-a avut cu judecătorii, lui Nicușor Constantinescu i-a crescut tensiunea și a cerut să fie dus la un spital din Capitală.

Nicuşor Constantinescu este în arest preventiv din 20 mai, măsură dispusă de Curtea de Apel Constanţa, la solicitarea procurorilor DNA, într-un alt dosar, în care este judecat pentru abuz în serviciu legat de măsurile luate pentru evacuarea Centrului Militar Zonal din sediul pe care îl ocupa şi neasigurarea finanţării acestei unităţi. După decizia instanţei, Nicuşor Constantinescu a fost dus în arest, dar pentru că a acuzat mai multe probleme de sănătate, a fost transferat la Spitalul Penitenciar Poarta Albă.

În acest dosar, Nicuşor Constantinescu este acuzat de şase infracţiuni de abuz în serviciu, spălare de bani şi constituire de grup infracţional organizat.

Facebook Comments Box

No Comments so far

Jump into a conversation

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Your data will be safe!Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.